Home / Fitness / Bodybuilding. Styl życia zawodnika – Lukas Lobanowski
Bodybuilding. Styl życia zawodnika – Lukas Lobanowski

Bodybuilding. Styl życia zawodnika – Lukas Lobanowski

Niewiele osób wie o tym, że styl życia zawodnika sportów sylwetkowych często powoduje brak czasu wolnego i wymaga poddania kontroli niemal każdego aspektu swojego życia. Czy ci umięśnieni mężczyźni z okładek magazynów tylko ćwiczą, leżą i pachną czy też ich forma sportowa wymaga wyrzeczeń? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz w niniejszym artykule, który powstał dzięki życzliwości Lukasa Lobanowskiego – utalentowanego specjalisty z zakresu treningu personalnego, cenionego na świecie zawodnika męskiej sylwetki/men’s physique, aktora oraz modela.

 

DZIEŃ Z ŻYCIA

 

Zacznijmy od rutyny dnia codziennego. Jak tak naprawdę wygląda dzień Lukasa poza sezonem startowym? Lukas pracuje na cały etat w szpitalu (urologia/chirurgia ogólna) jako asystent na salach operacyjnych.

„Miejsce pracy jakoby nakłada na nas, pracowników obligacje do tego, aby się rozwijać, więc robienie „kursów” uzupełniających nasze kwalifikacje jest niestety niekończącą się opowieścią. Tak więc mój dzień, kiedy nie przygotowuję się do żadnego show czy też sesji fotograficznej wygląda następująco:

6 rano pobudka – godzina treningu cardio,

7 rano śniadanie,

8 – 18 praca szpital/nauka,

-18:20 – 19 trening,

19 – 21 praca na siłowni jako trener osobisty,

22 dom i nauka jeśli mam siłę.”

 

ZNACZENIE DIETY I TRENINGU W ŻYCIU LUKASA

 

Wiele osób twierdzi, że sukces w bodybuilding’u składa się w 70% z diety i w 30% z treningu, które to elementy wymagają wyrzeczeń i samozaparcia. Jakie jest zdanie Lukasa na ten temat?

„Według mnie dieta jest ważniejsza niż sam trening… Wszystko zależy od tego, jak wysoko sobie stawiamy poprzeczkę. U mnie % wyglądają następująco – dieta 100% i trening 100%.

Lukas i kuchnia:

„Jeśli chodzi o kuchnię, to nie jestem mistrzem serwowania posiłków. Dla mnie jedzenie jest taką samą czynnością jak sen czy poranna higiena osobista. Poza okresem startowym uwielbiam i serdecznie polecam pieczoną kaczkę w pomarańczach, nadziewaną wątróbką z pieczonymi słodkimi ziemniakami oraz mizerią z ogórkami i śmietaną, zakrapianą octem.”

ŹRÓDŁO CODZIENNEJ MOTYWACJI

 

Co jest największą motywacją tego zawodnika w trudnych chwilach? Otóż nie miewa on „trudnych chwil”!

„Trening, dieta czy też okres przygotowawczy jest to coś, co sam wybrałem i jest to moja świadoma decyzja. Jestem odpowiednio zmotywowany i nie mam załamań żywieniowych typu, rzucanie się na „śmieciowe żarcie”. Jeśli chodzi natomiast o motywację… przyszłość mojej rodziny jest priorytetem oraz spełnienie kilku marzeń, które powolutku przekształcają się w rzeczywistość.”

 

NAJBLIŻSZE PLANY STARTOWE

 

Lukas startuje wkrótce w zawodach rangi światowej w Miami. Czy jego przygotowania różnią się od wcześniejszych?

„W ramach sprostowania… Miami dwa razy do roku przyjeżdża do Londynu. A więc startuję w Londynie w federacji prężnie rozwijającej się i współpracującej z innymi federacjami na świecie, jak np. Musclemania znana na całym świecie dzięki takim sławom, jak Simon Panda czy Ulissess. W zeszłym roku również brałem udział w MiamiPro, gdzie był to mój pierwszy start na tak dużej scenie przed taką publiką i zdobyłem 2 miejsce oraz kartę zawodnika MiamiPro Pro. Przywilej jaki za tym idzie, to start już za niespełna 5 tygodni, a dokładnie 19go kwietnia z innymi zawodnikami Pro i walka o wyjazd na Mistrzostwa Świata do Las Vegas kategorii Muscle Model. Jeśli chodzi o przygotowanie, to owszem poczyniłem małe korekty, aby nie popełnić tych samych błędów, co rok temu oraz zniwelować jakiekolwiek nowe, które mogłyby mi pokrzyżować plany i udany start. W zeszłym roku startowałem w różnych federacjach, począwszy od MiamiPro, UKBFF oraz WBFF… Wydaje mi się, że na chwilę obecną znam swój organizm i potrafię czytać znaki/sygnały alarmujące i dzięki temu mam nadzieję, że nie zawiodę swoich fanów, sponsorów, organizatorów oraz samego siebie i przygotuję się do występu na 100%.”

Jak widać, Lukas Lobanowski jest przykładem pracowitości, a styl życia tego zawodnika jest wymagający. Jego pasja jest nieodłączonym elementem życia codziennego. Wywróżmy sukces temu ambitnemu zawodnikowi i trzymajmy kciuki za jego dalszy rozwój sportowy.

Dziękujemy za udzielenie wywiadu.

//Body Revolution Team

Comments

comments

About Admin

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone! *

*

Scroll To Top
Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com