Home / Blogi / Dieta 50 na 50 //fitpassion
Dieta 50 na 50 //fitpassion

Dieta 50 na 50 //fitpassion

Skuteczność diety stosowanej co drugi dzień?

W ręce Moniki z fitpassion.pl wpadła ciekawa książka o diecie 50 na 50. Sprawdźcie co o niej sądzi…

Ostatnio w moje ręce trafiła książka z opisem diety 50 na 50, przepisami oraz wskazówkami dla osób ją stosujących. Dieta polega na zasadzie ograniczonego postu, stosowanego co drugi dzień. W praktyce oznacza to, że na przestrzeni dłuższego czasu (np. 4 tygodnie) jednego dnia możemy jeść to co jemy na co dzień, na co mamy ochotę, następnego zaś spożywamy 500 kcal.

Książka zawiera opisy badań i wyników, potwierdzających zasadność i skuteczność diety. Przyznam się szczerze, że widząc tytuł książki, powątpiewałam w jakąś skuteczność tej diety. Od razu nasunęło mi się na myśl, że skoro jednego dnia będę jeść tak mało, drugiego nadrobię wszystko z nawiązką. Moje wątpliwości jednak zostały rozwiane po przeczytaniu opisu przeprowadzonych badań naukowych i stwierdziłam, że ta dieta ma sens. Po rozdziale opisu badań naukowych i ich wyników, uzasadniających skuteczność diety i wyjaśniających dlaczego została przyjęta właśnie taka forma sposobu odżywiania, następuje rozdział opisujący tzn. dzień diety, czyli dzień, w którym należy spożywać 500 kcal. Ta wartość kaloryczna rozłożona jest na jeden posiłek w formie lunchu lub obiadu oraz jedną przekąskę. Opisane są tutaj sposoby jak radzić sobie z uczuciem głodu, wskazówki dotyczące pory spożywania posiłku i przekąski oraz przepisy na te dania. Spodobało mi się, że w dniu diety można zjeść fastfooda z popularnych sieciówek, pod warunkiem, że znamy jego dokładną wartość kaloryczną i nie zawiera więcej niż 400 kcal (są takie o dziwo!). To spore ułatwienia na początek dla osób, które mają problemy z gotowaniem i odmierzaniem porcji. Książka zawiera też ciekawe wskazówki odnośnie aktywności fizycznej podczas diety, w tym np. pory ćwiczeń. Ostatni rozdział poświęcony jest strategii wychodzenia z diety i utrzymania wagi, która jest równie prosta jak sama dieta.

Jeśli mam podsumować książkę, to jest ona bardzo przystępnie napisana, przyjemnie się ją czyta (przeczytałam na wakacjach w dwa dni). Sama dieta wydaje się bardzo prosta w stosowaniu. Nie jest to rygorystyczna dieta, która „zabrania wszystkiego”. Myślę, że może zapewnić skuteczność i pozwolić wytrwać w niej do końca, dzięki świadomości, że możesz jeść to co lubisz, co drugi dzień. Poleciłabym każdej osobie, która chce się odchudzać na własną rękę, bez pomocy specjalisty – dietetyka na codzień. I co jest też istotne – ta dieta jest tania w stosowaniu, bo nie wymaga zakupu specjalnych produktów. Ja podsunę ją teraz mojej mamie, może w końcu wytrzyma na diecie dłużej niż tydzień :).

50 na 50 dieta fitpassion Dieta 50 na 50 //fitpassion

Comments

comments

About Admin

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone! *

*

Scroll To Top
Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com