Home / Lifestyle / Figura po ciąży, plastyka brzucha i dlaczego nie wyglądasz po porodzie jak Lewandowska?
Figura po ciąży, plastyka brzucha i dlaczego nie wyglądasz po porodzie jak Lewandowska?

Figura po ciąży, plastyka brzucha i dlaczego nie wyglądasz po porodzie jak Lewandowska?

Zazwyczaj zaraz po porodzie brzuch świeżej mamy wyraźnie się spłaszcza, jednak mijają tygodnie, a często miesiące zanim wygląda on jak sprzed porodu. Jak zatem jest to możliwe, że wiele gwiazd, celebrytów prezentuje szybki powrót do formy?

Pociążowy wygląd, depresja i akceptacja swojego ciała

Czy dbałaś o siebie w czasie ciąży? Czy pielęgnowałaś skórę, ile przybrałaś na wadzę? Czy dbałaś o masę twoich mięśni przed porodem? Wszystkie te czynniki wpływają na rezultat końcowy i twój wizerunek po ciąży. Podczas gdy trening cardio przed porodem nie wpłynął w znacznym stopniu na figurę po ciąży, trening siłowy umożliwił zbudowanie mięśni, które spalają za młodą mamę kalorie nawet wtedy, gdy nic nie robi 😉

Zmiana nawyków

Ciąża w niektórych sytuacjach zamienia się częściowo w słodki okres lenistwa. Czekoladki, ciasteczka, podjadanie między posiłkami, bo w końcu masz więcej wolnego czasu? Czy tak było również w twoim przypadku? Jeśli tak, nie miej do nikogo pretensji i pakuj swój ciężki tyłek do dietetyka lub trenera. Winisz hormony? Przebadaj się i je wyreguluj.

Znaczna liczba kobiet w ciąży je za dużo, licząc na to, że karmienie piersią zadziała jak magiczna różdżka. Dodatkowe kalorie są niezbędne w ciąży, jednak w trzecim trymestrze jest to zaledwie dodatkowe 400 kcal dziennie. Karmienie piersią sprzyja zrzuceniu wagi, ponieważ na „wyprodukowanie” mleka ciało kobiety zużywa ok. 700 kcal dziennie. Często w tym momencie dochodzi jednak do omijania posiłków, co działa jeszcze gorzej i organizm kumuluje nadmiar energii po okresach głodzenia, magazynuje tłuszcz lub objadasz się na noc. Kiedy odstawiasz dziecko od piersi, zapotrzebowanie energetyczne zmniejsza się, natomiast apetyt pozostaje. I tu często brakuje zmiany nawyków adekwatnie do sytuacji.

Dojrzała mama dojrzała skóra

U osób młodych włókna kolagenowe i elastylowe, z których zbudowana jest skóra są bardzo sprężyste, regeneracja zachodzi szybko. W wieku ok. 25 lat zmniejsza się ilość kolagenu i elastyny, w wyniku wolniejszej pracy komórek odpowiedzialnych za ich tworzenie.

Dziś coraz więcej kobiet decyduje się na późne macierzyństwo. Skóra traci swoją elastyczność w związku ze zmianą struktury kolagenu i ciąża pozostawia widoczne ślady w postaci nadmiaru skóry.

Z problemem utraty jędrności skóry boryka się mnóstwo kobiet. Im bardziej skóra została rozciągnięta przez ciążę – tym trudniej odzyskać jej pierwotną sprężystość.

Triki gwiazd

Skóra wisi po porodzie? Małe oszustwa typu plastyka brzucha są dziś na porządku dziennym.

Medycyna estetyczna przechodzi w Polsce czasy świetności. Jeśli wierzysz, że celebryci młodnieją z miłości, że rysy twarzy zmieniają się gdy ktoś schudnie, to wiedz, że jest w tym tylko część prawdy. Temat ten został poruszony także w najnowszym filmie „Botoks” Patryka Vegi.

Czy da się bez operacji?

To, na co warto zwrócić uwagę, aby bez drastycznych zmian przejść okres ciąży i po-ciąży:

Czego nie robić?

Kolejny mit. Aerobiczna 6 weidera to zestaw ćwiczeń na mięśnie brzucha. Niestety tak, jak jedzenie tylko owoców, tak ćwiczenie samych mięśni brzucha nie będzie nigdy dobrym pomysłem (no dobrze, będzie w 0,001% przypadków ale ty raczej nim nie jesteś.) Dobry trening to trening dobrany indywidualnie do jednostki, szczególnie w okresie tak drastycznych zmian, jak tych spowodowanych ciążą.

Jednym z dobrych pomysłów jest także catering dietetyczny dla mam. Polecamy www.dietbox.pl

Comments

comments

About Admin

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone! *

*

Scroll To Top
Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com