Home / Dieta / Artykuły / Słodkie życie uzależnia
Słodkie życie uzależnia

Słodkie życie uzależnia

O szkodliwości cukru słyszeliśmy już nie jeden raz. Co jednak dokładnie powoduje, że nazywa się go wręcz „białą śmiercią” lub „cichym zabójcą”?

Cukier czysty, rafinowany jest całkowicie pozbawiony witamin i minerałów. W konsekwencji organizm ma trudności z prawidłowym wykorzystaniem go jako pokarmu i zaczynają zachodzić różne niekorzystne zjawiska, od powstawania toksycznych metabolitów po zakłócenia oddychania komórkowego.

Jedząc cukier codziennie w nadmiarze (a wystarczą niewielkie ilości) narażasz się na zakwaszenie, próchnicę, upośledzenie funkcji narządów, osłabienie organizmu, nadciśnienie, otyłość, nowotwory, zaburzenia układu nerwowego, artretyzmu, problemy z koncentracją inne.

Cukier jest ukryty w niezmiernie wielu produktach spożywczych, nie tylko w słodyczach – w pieczywie, płatkach śniadaniowych (ogromne ilości!), keczupie, musztardzie, maśle orzechowym, sosach do makaronu, gotowej przetworzonej żywności.

Myślisz, mnie to nie dotyczy, słodzę raz dziennie herbatę? Cukier „kryje się” w wielu produktach, które jadasz w ciągu dnia: ogromne ilości w nawet tzw. „zdrowych” płatkach śniadaniowych, w większości „zdrowego” masła orzechowego (sprawdź etykiety), sokach „owocowych”, keczupach, w sosach i w co najmniej połowie „zdrowych fit” pakowanych sałatek (to nie żart!). Nie mówiąc już o tzw. „niezdrowych” produktach.

Inne nazwy to sacharoza, destroza, syrop kukurydziany, słód jęczmienny, syrop cukrowy, glukoza, maltoza, melasa.

Przeciętna puszka zwykłej coca coli to 12 łyżeczek cukru.

Colee 300x198 Słodkie życie uzależnia

http://guiltfree.pl/wszystkie-produkty/627-diet-coke-cherry.html

Comments

comments

About Admin

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone! *

*

Scroll To Top
Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com