Home / Trening / Motywacja / Wywiad z Agatą Dowding
Wywiad z Agatą Dowding

Wywiad z Agatą Dowding

Skąd się wzięło Twoje zainteresowanie treningami?
Ponieważ z zawodu jestem masażystką, a moja praca jest bardzo fizycznie wymagająca, chciałam być w tym, co robię dobra, a w moim mniemaniu równało się to z byciem „silną”. Nie chciałam zakończyć mojej kariery zawodowej kontuzją lub wyczerpaniem, więc zaczęłam „podnosić”.
Co skłoniło Cię do prowadzenia fanpage I am a woman and I lift?
Bardzo dużo osób i moich klientów chciało wiedzieć jak to było możliwe, że po dwójce dzieci można tyle stracić na wadze, nie przypłacając tym samym: rozstępami, wisieniem i więtkością skóry itd. Zaczęłam dostawać bardzo dużo wiadomości i maili od pań, jak to jest możliwe. Na początku tłumaczyłam każdemu z osobna, ale potem niestety było to już czasowo niemożliwe, a bardzo chciałam im pomóc, więc postanowiłam stworzyć stronę motywacyjną, gdzie każdy mógłby wejść w wolnej chwili i „zasięgnąć”, „wziąć coś dla siebie, plus podzielić się swoimi doświadczeniami, problemami związanymi z dietą, motywacją, treningami, problemami dnia codziennego, i żeby ta strona „połączyła” nas i nasze doświadczenia, bo razem to zawsze łatwiej, raźniej, przyjemniej i motywująco oczywiście.
Na początku I am a woman and I lift została stworzona głównie po to, żeby motywować głównie panie, ale po jakimś czasie zaczęła motywować ona również panów, co bardzo mnie cieszy i tu bardzo bym chciała podziękować zarówno paniom, jak i panom za takie wsparcie.
Stwarzając I am a woman and I lift bardzo zależało mi, żeby z jej nazwą mogła skojarzyć się każda kobieta, niezależnie od wieku, zainteresowania, statusu czy upodobań, więc I am a woman and I lift, Jestem kobietą i „podnoszę” jest każda kobieta, która ma milion obowiązków na swojej głowie, a mimo to jest silna, piękna, kobieca i „podnosi” (lift) nie tylko ciężary na siłowni, ale także „podnosi ” ciężary dnia codziennego. Podoba mi się taki cytat Marylin Monroe „daj kobiecie szpilki, a zawojuje/podbije świat”. A ja mówię: ” dajcie kobiecie sztangę, a ona podbije świat”.
Jak długo interesujesz się treningiem siłowym?
Prawie dwa lata.
Jakie są korzyści z treningu kobiety na siłowni, a jakie są niedogodności?
Ojej, to jest temat rzeka i mogłabym pisać na ten temat długo, ale główne korzyści to: przyspieszony metabolizm, spalanie większej ilości kalorii, piękne, kobiece kształty, jędrniejsza skóra i wiele innych.
A niedogodności? Myślę, że to my sami je sobie stwarzamy lub „wymyślamy” niedogodności.
Co jest fascynującego w treningach siłowych?
Dla mnie osobiście dają mi one odpoczynek i komfort psychiczny. Mimo że fizycznie jest czasami ciężko, psychicznie jest to dla mnie relaks, terapia, odpoczynek.
Moja praca jest nie tylko wymagająca psychicznie, lecz również intelektualnie. Na co dzień pracuję z ludźmi, więc gdzieś muszę „odpocząć”, a siłownia i treningi właśnie mi to dają, i uśmiech na twarzy też, myślę, że nie ma nic ładniejszego niż uśmiech na twarzy kobiet.
Agata 300x274 Wywiad z Agatą Dowding
Skąd czerpiesz motywację?
Teraz to najbardziej od moich fanów tak na prawdę, tak jak oni zmagam się z problemami życia codziennego i wszyscy jesteśmy ludźmi, ale I am a woman and I lift to sama nazwa już mnie motywuje. To Wy moi fani motywujecie mnie najbardziej i bardzo jestem wam za to wdzięczna, dziękuję.
Mieszkasz obecnie w Anglii. Czy podobnie jak w Polsce na siłowniach pojawia się tam coraz więcej kobiet?
Tak, zdecydowanie tak, w UK, Polsce oraz innych krajach pojawia się coraz więcej pań na siłowni i bardzo mnie to cieszy, bo stereotypy typu: nie chce wyglądać jak kulturysta, nie chcę mieć dużo mięśni itd. zaczynają być bardzo szybko obalane, a panie szybko zauważają pozytywne efekty treningu siłowego, oby tak dalej.
Agata4 300x179 Wywiad z Agatą Dowding
Kto inspiruje Ciebie do działania?
Moje dzieci, chcę im pokazać i wpoić, że ciężka praca, motywacja, upór i dążenie do celu buduje ich charaktery i kształtuje i hartuje je psychicznie. 
A po za tym Osoby, które mnie motywują to Gal Ferreira Yates (to ona dostrzegła we nie potencjał), Zsusanna Toldi i Oksana Grishina, wszystkie te kobiety udowodniły i złamały stereotyp, ze można być kobietą bardzo kobiecą i podnosić …….. ciężary. Miałam zaszczyt poznać Gal, Oksanę i Zsusi osobiście i od to tej pory utrzymujemy stały kontakt. Co do osób, które mnie motywują, to może podam nazwisko osoby, która mnie inspiruje najbardziej, to Bruce Lee i moja najukochańsza przyjaciółka Cynthia Rothrock, no i moja kochana mama, największa kobieta, która „podnosi”.
Twój ulubiony cytat motywacyjny?
Mój ulubiony cytat motywacyjny: Be inspired and inspire, you never know who is watching up to you – Bądź zainspirowany i sam inspiruj, bo nigdy nie wiesz kto na ciebie patrzy.
Bardzo dziękuję za ten zaszczyt i wywiad Tobie Marto, Body Revolution, no i moim fanom oczywiście,
Dziękujemy serdecznie Agato i gorąco polecamy fanpage: https://www.facebook.com/IAmAWomanAndILift

Comments

comments

About Admin

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone! *

*

Scroll To Top
Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com